مقالات

کیس نو بخرم یا کیس استوک – آیا کیس استوک بخرم – خرید کیس کارکرده

کیس استوک - کیس دست دوم

کیس نو بخرم یا کیس استوک ؟ آیا کیس استوک بخرم ؟ خرید کیس کارکرده به صرفه است یا خیر؟ این سوالاتیه که امروزه هر شخصی که می خواد نسبت به خرید کیس رایانه اقدام کنه از خودش می پرسه . با فروشگاه اینترنتی هرجاکالا همراه باشید تا شما را در خصوص خرید کیس نو و استوک راهنمایی کند.

گذشته تاریخی کیس استوک

سالها پیش وقتی صحبت از کیس استوک و کیس دست دوم می شد ، همه یاد قطعات داغون و بلااستفاده می افتادیم که هرلحظه ممکنه خراب بشن یا جرقه بزنن و آتیش بگیرن.

کیس استوک - کیس کارکرده

کیس استوک – کیس کارکرده

از قدیم وقتی که می خواستیم یک رایانه تهیه کنیم ، برای تهیه یک رایانه ، باید قطعات مختلف را می خریدیم و به قولی اسمبل می کردیم و ازشون استفاده می کردیم . بعد از گذشت مدتی هم اگر نیاز بود که قطعه ای را ارتقا بدیم ، آنرا می فروختیم و یک مدل بالاتر می خریدیم.

ارتقا قطعات در قدیم

بعضی وقت ها هم مجبور بودیم برای ارتقا یک قطعه ، چندین قطعه را عوض کنیم تا کیس رایانه بروز شود و بتواند قطعه جدید را قبول کند . مثلا اگر رم از نوع SDRAM داشتیم و می خواستیم بعد از گذشت مدتی رم از نوع DDR  استفاده کنیم ، مجبور بودیم مادربرد را عوض کنیم . و اگر کارت گرافیک و کارت صدا با این مادربرد هماهنگ نبود مجبور بودیم آنها را هم عوض کنیم . 

کیس استوک بخرم یا کیس نو - کیس استوک - کیس کارکرده

کیس استوک بخرم یا کیس نو – کیس استوک – کیس کارکرده

کیس نو یا کیس دست دوم

به همین خاطر وقتی صحبت از کیس دست دوم و یا کیس استوک میشه ذهنیت همه به سمت قطعات مستهلک و داغون میفته که در کنارهم قرار گرفته اند و یه کیس رایانه را بوجود آورده اند و هرلحظه ممکنه این کیس از کار بیفته و هرچی هزینه خرید دادیم از بین بره و مجبور به هزینه مجدد و خرید کیس نو باشیم.

خرید کیس نو

خیلی از دوستان هم برای کارهاشون میرن سراغ خرید کیس نو . البته بعضی ها کار درست رو انجام میدن و خیلی ها هم اشتباه می کنن. 

برای خرید کیس نو ، اول باید قطعات مورد نیاز خودتون رو تهیه کنید . این یعنی شما باید آشنایی کامل با تجهیزات و قطعات کامپیوتر داشته باشید وگر نه بزرگترین زیان را متحمل خواهید شد . فرض کنیم شما با قطعات آشنایی ندارید و می خواهید یک کیس نو برای بازی در خانه تهیه کنید .

خرید کیس نو - کیس استوک - کیس کارکرده

خرید کیس نو برای بازی – کیس استوک – کیس کارکرده

خرید قطعات برای کیس نو

اولین کاری که می کنید اینه که میرید سرغ خرید کارت گرافیک . چون اصل هر کیس گیمینگ ، کارت گرافیک اونه  . خوب با درهم ۴۵۰۰ تومن شما میرید و یک کارت گرافیک ۳ میلیون تومانی تهیه می کنید و عشق هم می کنید که آخ جوووون کارت گرافیک عالی خریدم . بعدش میرید یه مادربرد هم میخرید و به فکر خودتون بهترین مادر برد رو خریدید . بعدشم رم و پاور و سایر قطعات .

کیس نو یا کیس استوک اروپایی - کیس استوک - کیس کارکرده

کیس نو یا کیس استوک اروپایی – کیس استوک – کیس کارکرده

مطمئنا بلد هم نیستید این قطعات را بر روی کیس اسمبل کنید و میرید سراغ یک متخصص رایانه تا این قطعات را براتون اسمبل کنه .

داستان اینجا شروع می شه

متخصص رایانه تا قطعات را میبینه می خنده و میگه ” عزیزم – این قطعات با هم هماهنگ نیست . شما باید یا مادر برد رو عوض کنی یا کارت گرافیک و همچنین منبع تغذیه ای هم که خریدی اصلا جوابگوی قطعات نیست “

کیس نو بخرم یا کیس استوک - کیس استوک - کیس کارکرده

خرید کیس نو یا کیس استوک – کیس استوک – کیس کارکرده

می دونی این حرف یعنی چی . یعنی اینکه باید ببری پس بدی . می دونی یعنی چی . یعنی اینکه حداقل ۶۰ درصد زیر قیمت خرید باید قطعه را پس بدی و یه قطعه دیگه بخری . میدونی یعنی چی . یعنی چند میلیون ضرر . ضرر بخاطر اینکه بدون دانش رفتی سراغ انجام کاری . 

پس عزیز دلم . سراغ خرید کیس نو نرو اگه دانش و تخصص نداری . منظورم این نیست که کیس نو نخر و کیس استوک بخر . نه . منظورم اینه خودت سمت خرید قطعات نرو .  در هرصورت جهت خرید کیس نو و یا کیس کارکرده با متخصص مشورت کن . 

خرید قطعات با کمک کارشناس

کیس نو یا کیس کارکرده - کیس استوک - کیس کارکرده

کیس نو یا کیس کارکرده – کیس استوک – کیس کارکرده

حالا فرض کنید با کارشناس رفتید و قطعات رو خریدید . خوب اینجا خیالتون راحته که حداقل قطعات با هم هماهنگه و دیگه مشکل قبلی براتون پیش نمی یاد . کارشناس عزیز هم شروع کرده به اسمبل قطعات و شما هم خوشحال منتظر بالا اومدن کیس جدیدتون و شروع به کار کردن با اون . 

کیس استوک یا کیس نو - کیس استوک - کیس کارکرده

کیس استوک یا کیس نو – کیس استوک – کیس کارکرده

حالا تا کیس رو روشن می کنن پیغام No Signal رو صفحه مانیتور میاد . این یعنی اول مصیبت و معلوم نیست چی شده .

آره عزیزم حتی با کارشناس هم بری خرید کنی اینقدر مشکلات زیاده که کمر رو خم می کنه . 

هنگام مونتاژ قطعات و اسمبل کردن کیس ، هزاران خطا و مشکل ممکنه بوجود بیاد . مخصوصا هنگام نصب CPU و قرار دادن فن بر روی آن . 

کیس نو یا کیس استوک  - کیس استوک - کیس کارکرده

کیس نو یا کیس استوک – کیس استوک – کیس کارکرده

هنگام نصب CPU حتما باید از خمیر سیلیکن استفاده نمایید . حالا اگه خمیر رو اشتباه بزنی و یا کم و زیاد بزنی ، خیلی رو کارکرد سیستم تاثیر می ذاره . این موضوع ساده خودش بسیار روی کارکرد سیستم تاپیر داره . 

کیس استوک - کیس کارکرده

کیس استوک – کیس کارکرده

خوب حالا چه کنیم . آیا هرکی کیس نو می خره مشکل داره ؟ جواب این سوال خیر است . خیلی ها هستن که تجربه و تخصص کامل دارن و هنگام اسمبل کیس تمام نکات را رعایت می کنند و یک کیس عالی تحویل شما می دهند.

موضوع اصلی هنگام خرید کیس نو این است که قطعات نو به مراتب قیمت بالاتری از قطعات استوک دارند . شاید کیس نو که پارسال خریدید امسال میشه کیس استوک . اینا موضوعاتیه که شما باید هنگام خرید کیس نو مد نظر قرار بدید.

کیس نو بخرم یا کیس کارکرده

حالا باز برگشتیم سر سوال خودمون . به نظر من شما اگر می خواهید یه محصول با خیال راحت از لحاظ هماهنگی داشته باشید ، سراغ کیس کارکرده اروپایی برید . این کیس ها بصورت مونتاژ شده توسط کارخانه و زیر نظر متخصصان این امر طراحی و اسمبل شده اند.  

کیس نو بخرم یا کیس کارکرده - کیس دست دوم وارداتی

کیس نو بخرم یا کیس کارکرده – کیس دست دوم وارداتی

کیس وارداتی بر اساس نیاز شما طراحی و آماده شده اند . به عنوان مثال یکسری از این کیس ها ویژه گیمینگ و بازی هستند و یکسری ویژه گرافیک و طراحی و …

شما می توانید بر اساس نیاز خود کیس وارداتی خود را تهیه نمایید و از آن استفاده نمایید. ضمنا دیگر نگران هماهنگی و یا عدم هماهنگی قطعات ان نخواهید بود . 

اورجینال بودن کیس استوک

البته این نکته را به شما بگویم که کیس استوک وارداتی بصورت کامل تمام قطعات آن وارداتی بوده و هیچ قطعه ای از آن از داخل تهیه نشده است . از لحاظ کیفیت و کارایی به مراتب بالاتر از کیس مونتاژ شده داخلی می باشد و شما می توانید از اورجینال بودن آن مطمین باشید . 

کیس کارکرده وارداتی - کیس دست دوم

کیس کارکرده وارداتی – کیس دست دوم

البته خیال شما راحت که این کیس های وارداتی ، تماما برای یک برند خاص مثلا HP و یا DELL و یا LENOVO و … هستند و شما می توانید با اعتباری که آن شرکت های برزگ در تولید محصولاتشان دارند ، به آنها اعتماد کنید و از محصولات آنها استفاده نمایید . 

کیس های جدید اورجینال الان در بازار قیمت بسیار بالایی دارند و مقرون به صرفه نیست که به سمت آنها برویم.

کیس نو بخرم یا کیس استوک - کیس کارکرده وارداتی

کیس نو بخرم یا کیس استوک – کیس کارکرده وارداتی

اگر شما به دنبال یک کیس با کیفیت و با قطعات اورجینال و اصلی هستید و نمی خواهید زیاد برای آن هزینه کنید ولی می خواهید حداکثر استفاده را از آن ببرید ، پیشنهاد فروشگاه اینترنتی هرجاکالا به شما خرید کیس استوک وارداتی می باشد . 

شرکت ها ، موسسات ، مدارس و دانشگاهها می توانند از این کیس های اورجینال جهت تجهیز سایت های رایانه خود استفاده کنند و با هزینه کم بالاترین بهره وری را بدست آوردند . ضمنا زیبایی این کیس ها با توجه به اورجینال بودن و هماهنگ بودن آن بسیار بالا بوده و می تواند چهره متفاوتی به سایت شما بدهد . 

مشاورین هرجاکالا آماده ارائه هرگونه مشاوره در خصوص تجهیز سایت رایانه شما می باشد تا شما بتوانید با هزینه کم به بالاترین بهره وری کاری برسید.

نویسنده

علی بهرامی بسحاق

از سری مقاله های خودمونی

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید